Brdowskie Ergowiosła 2019

0
89
brdowskie-ergowiosła

W Szkole Podstawowej w Brdowie odbyły się zawody na ergometrze wioślarskim. Do rywalizacji zgłosiły Szkoła Podstawowa w Babiaku, Szkoła Podstawowa w Bogusławicach, Szkoła Podstawowa nr 1 w Izbicy Kujawskiej oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Izbicy Kujawskiej. Zawody rozegrano w konkrecjach z podziałem na dziewczęta i chłopców, oraz kobiety i mężczyzn. W pierwszej konkurencji zmierzyły się zaproszone szkoły, druga szkoła była skierowana do SP w Brdowie, a ostatnia była konkurencją open. Rywalizacja dla dziewcząt rozgrywana była na dystansie 250 metrów natomiast. Dla chłopców był to dystans 300 metrów, a w kategorii open – 500 metrów.

W zawodach wzięły udział 64 osoby. Dla najlepszych trzech czasów kategoriach przygotowane były puchary oraz gadżety. Sponsorzy ufundowali dyplomy dla każdego zawodnika za udział oraz statuetki dla trzech najlepszych szkół w klasyfikacji generalnej zaproszonych szkół.

Wyniki prezentują się następująco:

W kategorii zaproszonych szkół

dziewczęta:

I – miejsce Marcelina Kędzierska – SP w Babiaku,

II – miejsce Izabela Berent – SP w Bogusławicach,

III – miejsce Zuzanna Kropidłowska – SP w Bogusławicach.

chłopcy:

I miejsce Kacper Kasiorek – SP w Bogusławicach,

II miejsce Szymon Suski – SP nr 2 w Izbicy Kujawskiej,

III miejsce Bartłomiej Czupryński – SP nr 2 w Izbicy Kujawskiej.

W kategorii Szkoła Podstawowa w Brdowie

dziewczęta:

I miejsce – Julia Ćwiklińska – mistrzyni woj. pomorskiego oraz wicemistrzyni woj. wielkopolskiego na ergometrze wioślarskim 1 500 m,

II miejsce – Martyna Dorabiała,

III miejsce Maria Czerniejewska – wicemistrzyni woj. pomorskiego na ergometrze wioślarskim 1 500 m.

chłopcy:

I miejsce Kamil Błaszczyk,

II miejsce Filip Junkiert,

III miejsce Mateusz Ogrodowczyk.

W rywalizacji open:

kobiety:

I miejsce – Małgorzata Strybel – Brdów, brązowa medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski w dwójce podwójnej oraz brązowa medalistka Mistrzostw Polski Seniorów w ósemce.

II miejsce Katarzyna Jastrzębska – Bogusławice

III miejsce – Beata Wełnicka – Brdów

mężczyźni

I miejsce Patryk Junkiert – Modzerowo

II miejsce Radosław Szczepankiewicz – Wierzbinek

III miejsce Paweł Pietrzak – Brdów

W klasyfikacji generalnej szkół:

I – miejsce Szkoła Podstawowa w Bogusławicach

II – miejsce szkoła Podstawowa nr 2 w Izbicy Kujawskiej

III – miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Izbicy Kujawskiej

Organizatorem zawodów byli Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Brdowie, Uczniowski Klub Sportowy oraz Młodzieżowy Klub Sportowy „Brdów”.

Już kolejny rok z rzędu organizujemy w naszej szkole zawody na ergometrze wioślarskim. Jest to promocja tego sportu oraz zachęcenie uczniów innych szkół do uprawiania elitarnej dyscypliny, jaką jest wioślarstwo. Cieszy mnie zainteresowanie okolicznych szkół, które przyjechały na nasze zawody. Każda ze szkół miała swojego reprezentanta na podium. Jest to już ostatnia impreza wioślarska w tym roku, ale z tego miejsca gorąco zachęcam do udziału w kolejnym wydarzeniu, jaki planujemy, a mianowicie chcemy wirtualnie przepłynąć Wartę. Sądzę, że po sukcesie przepłynięcia Noteci w tamtym roku znów znajdą się chętni do pomocy w wiosłowaniu na ergometrze wioślarskim – powiedział dyrektor SP w Brdowie, Dariusz Racinowski. – Z roku na rok mamy coraz więcej chętnych szkół oraz młodzieży do udziału w rywalizacji na ergometrze wioślarskim. Dla mnie, jako trenera, jest to czas na nabór i zachęcenie młodych ludzi do uprawiania tego sportu. Ten rok był niesamowity. Takiego wysypu tytułów i medali nie spodziewał się nikt. Rok się kończy i myślę już nad sezonem letnim. Powoli buduję osady, które chciałbym wystawić na mistrzostwach Polski. Jest jeszcze sporo czasu, ale niestety zimę musimy przepracować dosyć ciężko, żeby potem skupić się na doskonaleniu techniki wiosłowania na wodzie – dodał Bartosz Mikołajczyk.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here