Brawa i podziękowania! Premiera „Popychadła” w wypełnionej po brzegi sali kolskiego MDK-u!

2
879

Przed publicznością, która po brzegi wypełniła salę widowiskową Miejskiego Domu Kultury w Kole, odbyła się premiera spektaklu pt. „Popychadło”, przygotowanego przez Teatr Dramatyczny MDK-u, w reżyserii Anety Piorun . We współczesnej wersji komedii Jana Szutkiewicza zagrali znani z wcześniejszych przedstawień kolscy aktorzy-amatorzy. Również tym razem byli gromko oklaskiwani przez widzów, którzy nie szczędzili pochwał i podziwu nie tylko dla aktorskich umiejętności, ale także reżyserii, scenografii i kostiumów.

Pierwotnie planowany był tylko jeden spektakl, ale z uwagi na ogromne zainteresowanie widowiskiem, zapowiedziane zostały dodatkowe przedstawienia. O ich terminach MDK poinformuje w stosownym czasie.

Przedstawienie przygotowane zostało z okazji tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Jest częścią projektu pn. „Zagrajmy jak w 1918”, dofinansowanego w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”, ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Poniżej galeria zdjęć z dzisiejszego wydarzenia.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

2 KOMENTARZE

  1. Spektakl rewelacyjny! Stary dobry teatr. Brawa dla pomysłu przypomnienia osoby Czesława Freidenreicha-wielkiego animatora kultury,sportu i filantropa. Gratuluje wygranego projektu Pani Bożenie Ubych oraz rezyserce i aktorom. Piękna robota!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here