Błąkała się po ulicy. Dzięki wrażliwości mieszkanki gminy Grzegorzew, starsza pani bezpiecznie wróciła do domu

0
297

Szczególną wrażliwością wykazała się mieszkanka gminy Grzegorzew, która powiadomiła Policję o zdezorientowanej, błąkającej się przy ulicy Dąbskiej w Kole kobiecie. Funkcjonariusze odwieźli starszą panią do jej najbliższych.

Wczesnym rankiem 17 października, tuż po godzinie 4.00, oficer dyżurny kolskiej Policji otrzymał telefoniczną informację od zaniepokojonej kobiety, że po chodniku przy ulicy Dąbskiej w Kole chodzi starsza pani, która sprawia wrażenie zdezorientowanej. Zgłaszająca twierdziła, że kontakt z tą osobą jest bardzo utrudniony.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Zdezorientowana starsza kobieta podała tylko imię i nazwisko. Nie umiała wskazać gdzie mieszka ani określić po co wyszła z domu i dokąd się udaje. Mundurowi szybko ustalili adres zamieszkania seniorki. Okazała się nią 88-letnia mieszkanka Koła. Policjanci odwieźli ją do domu. Jak ustalono, kobieta wydostała się z mieszkania najprawdopodobniej przez okno w momencie, gdy pozostali domownicy spali. Dzięki czujności i wrażliwości zgłaszającej, która właśnie jechała do pracy oraz szybkiej reakcji policjantów, starszej pani nic się nie stało i bezpiecznie powróciła do najbliższych.

Właściwa postawa kierującej spowodowała, że tym razem nie doszło do sytuacji zagrażającej życiu bądź zdrowiu zdezorientowanej osoby. Policjanci apelują o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby nieporadne, chore oraz takie, które mogą potrzebować opieki, szczególnie teraz, gdy nadchodzi zima i niskie temperatury mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia osób pozbawionych opieki. Proszą też wszystkich o przekazywanie informacji na temat osób, które sprawiają wrażenie zagubionych i mogą potrzebować pomocy. Telefon na numer alarmowy 112 lub 997 może uratować komuś życie.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here