„Bez gitary ani rusz” po raz pierwszy!

0
317
89763844_139354854282897_8619466404875206656_o

To był 1. Harcerski Festiwal Piosenki „Bez gitary ani rusz”, i jak sama nazwa głosi, organizatorzy zaproponowali wykonawcom śpiewanie piosenek harcerskich, turystycznych, żeglarskich lub ludowych bez korzystania z podkładów muzycznych, przygotowanych na nośnikach elektronicznych. Najważniejszy był żywy akompaniament, czy dźwięk gitary, ukulele, akordeonu, fortepianu, keyboardu lub innego instrumentu.

Pomysłodawcami festiwalu byli Joanna Perzyńska-Pluchrat, Andrzej Pietrzak i Jacek Adamczyk. Nad wszystkim czuwał hm. Henryk Perzyński, a organizatorem przedsięwzięcia była Manufaktura Piosenki Harcerskiej Wartaki, do współpracy z którą dołączyli: Komenda Wielkopolskiej Chorągwi ZHP, Starostwo Powiatowe w Kole, Urząd Miejski w Kole, Miejski Dom Kultury w Kole, Komenda Hufca ZHP w Kole, Świetliki Studio, Monmay Design Kreacja i Wytwórnia Reklamy oraz OSP „Koło nad Wartą”, które pełniło funkcję zabezpieczenia medycznego. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Komendant Wielkopolskiej Chorągwi ZHP hm. Tomasz Kujaczyński.
W przesłuchaniach konkursowych swoje umiejętności zaprezentowało 14 solistów, 1 duet oraz 9 zespołów z Koła i powiatu kolskiego, jak również z Konina, Mosiny, Kobylnicy, Mirca i Wałbrzycha.
Jury festiwalu przyznało 5 Złotych, 5 Srebrnych, 5 Brązowych Strun i 9 wyróżnień w trzech kategoriach wiekowych. Nikt zatem z przeglądu nie wyjechał bez nagrody. Specjalną natomiast wręczył dyrektor MDK-u w Kole Radomir Piorun.

Lista nagrodzonych znajduje się na https://www.facebook.com/wartaki/

W trakcie obrad komisji uczestnikom i publiczności czas umilało 10. Pokolenie Wartaków.

źródło i zdjęcia: Manufaktura Piosenki Harcerskiej Wartaki

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here