Nie będzie przeprowadzki do wyremontowanego budynku przy ulicy Sienkiewicza! Szkoła muzyczna w SP nr 1!

0
1099
Nie będzie przeprowadzki do wyremontowanego budynku przy ulicy Sienkiewicza. Państwowa Szkoła Muzyczna w Kole, do lutego przyszłego roku, zajęcia prowadzić będzie w murach Szkoły Podstawowej nr 1. Dlaczego?
Z nową elewacją, bez rusztowań, ładny i przyciągający wzrok. Taki jawi się obecnie budynek przy ulicy Sienkiewicza w Kole. I na razie to wszystkie dobre informacje na temat remontowanej siedziby Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Kole. Kilka tygodni temu, po rozmowie z dyrektorem Markiem Kłanieckim, informowaliśmy, że wciąż trwa remont obiektu, a zatem nauczyciele jeszcze muszą poczekać, zanim znów będą w nim uczyć swych wychowanków grać na instrumentach. Pierwotnie obiekt miał być oddany do użytku z początkiem września, ale termin ten nie został dotrzymany. Szef placówki miał jednak nadzieję, że zajęcia w odnowionych wnętrzach wznowione zostaną w październiku, ale – jak się okazało – również ten termin stał się nieosiągalny, i niebawem – zamiast do budynku przy Sienkiewicza – uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracyjni PSM w Kole przeprowadzać się będą do… Szkoły Podstawowej nr 1. – Inwestycja w naszym obiekcie cały czas jeszcze trwa. Okazało się bowiem, że wzmocnienia wymagają fundamenty i po ekspertyzie zalecono wykonanie prac. A że są one poważne, remont znacznie się przedłuży. Otrzymaliśmy więc od miasta propozycję prowadzenia zajęć w SP nr 1. Tak będzie do lutego 2018, czyli do ferii zimowych – poinformował dyrektor Marek Kłaniecki, dodając, że przeprowadzka już jest uzgodniona i odbędzie się na początku tego tygodnia, a zwolnienie budynku przy Powstańców Wielkopolskich stało się konieczne ze względu na to, że w jego murach ma powstać dom seniora, i niebawem muszą się tam rozpocząć prace remontowe i adaptacyjne.
Swoista tułaczka uczniów i pracowników PSM w Kole stawia ich w bardzo niekomfortowej sytuacji. Dyrektor Marek Kłaniecki nie kryje tego, ale – jak przyznał – w każdej sytuacji, nawet tej najbardziej niekorzystnej, należy szukać pozytywnych aspektów. I znalazł je. Pierwszy to ten, że dyrektor SP nr 1 Romuald Adamek oraz jego zastępczyni, Katarzyna Prądzyńska, zrobili wszystko, by tak zorganizować zajęcia edukacyjne, aby uczniowie szkoły muzycznej mogli bez przeszkód korzystać ze szkolnych pomieszczeń. – Jestem im za to bardzo wdzięczny. Rozumiem bowiem, że dla nich to też niełatwa sytuacja. Wpasowaliśmy się jednak w całą tę organizację, i nie ukrywam, że dyrekcja szkoły bardzo nam w tym pomogła – powiedział Marek Kłaniecki.
Druga dobra wiadomość jest taka, że – dzięki przychylności i życzliwości dyrekcji – jeden z fortepianów przewieziony zostanie do siedziby Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu. – Tak więc mamy nadzieję na zimowe koncerty w pięknej sali pałacu von Kreuzów – dodał dyrektor Kłaniecki.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here