Będą reprezentować powiat w finale wojewódzkim

0
135
Będą reprezentować powiat w finale wojewódzkim
Amelia Góralczyk z Gimnazjum w Kościelcu oraz Patrycja Frątczak z Gimnazjum w Przedczu. To właśnie one będą reprezentować powiat kolski w finale wojewódzkim XXIV Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.
Trzydziestu uczniów z siedmiu gimnazjów z terenu powiatu kolskiego, po szkolnych eliminacjach, zakwalifikowało się do etapu powiatowego XXIV Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. W dogrywce wyłoniono najlepsze uczennice, które będą reprezentować powiat kolski w finale wojewódzkim, zaplanowanym na 8 czerwca br. Do Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. Gdzie ta rywalizacja się odbędzie, pojadą Amelia Góralczyk – reprezentantka Gimnazjum w Kościelcu, podopieczna Renaty Kołackiej. Oraz Patrycja Frątczak – przedstawicielka Gimnazjum w Przedczu, podopieczna Zbigniewa Mójty.
Najlepsi uczestnicy konkursu zostali obdarowani dyplomami, atrakcyjnymi nagrodami oraz pakietem publikacji, które wręczył prezes TS-u Ireneusz Niewiarowski. Spotkanie zakończyło się smacznym poczęstunkiem przygotowanym przez gminę Grzegorzew z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego.
Organizatorem konkursu było Towarzystwo Samorządowe w partnerstwie z gminą Grzegorzew oraz Wydziałem Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Kole.

źródło i zdjęcia: Towarzystwo Samorządowe