Barwnie, skocznie i nastrojowo, czyli trzecia edycja Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Polskich o Królewskie Koło [FOTO, WIDEO]

0
401
To była już trzecia edycja Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Polskich o Królewskie Koło. Z tej okazji do naszego miasta przyjechało około 100 tancerzy z Wronek, Poznania, Olsztyna, Brudzewa, Warszawy, Torunia, Kościelca. Nie brakło też gospodarzy.
Wczoraj, przed południem, rozegrany został turniej, na który składały się eliminacje, ćwierćfinały i półfinały w różnych kategoriach wiekowych, a także pokazy zespołu tanecznego MUZA i tańca historycznego. Najwięcej jednak emocji i najbardziej widowiskowe było to, co działo się po południu i wieczorem, a mianowicie runda finałowa i konkurs kar mazurowych. Zanim jednak tancerze przystąpili do zmagań, minutą ciszy uczczono pamięć śp. premiera Jana Olszewskiego, a wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy.
W przerwie turniejowej rywalizacji na parkiecie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole wystąpił też zespoły Friska oraz Antiqua z Warszawy w pokazie tańców dworskich.
Na koniec ogłoszono werdykt profesjonalnego jury i wręczono nagrody.
Organizatorami i współorganizatorami wydarzenia byli Paweł Tomczyk, komisarz Regionu Wielkopolskiego Komisji ds. tańców polskich PS CIOFF, burmistrz Koła, Krzysztof Witkowski, starosta kolski, Robert Kropidłowski i dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kole, Radomir Piorun.
Poniżej galeria zdjęć z wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia.

 

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here