Aż czterech nietrzeźwych kierujących

0
92
pijani
pijani

Aż czterech nietrzeźwych kierujących zatrzymali policjanci w ciągu ostatniej doby na drogach powiatu kolskiego. Wczoraj, tj. we wtorek, 11 czerwca br., mundurowi, jak co dzień, dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jednak bilans dnia pokazuje, że nie tylko działania prewencyjne policjantów, ale również czujność, rozwaga i zdrowy rozsądek kierujących mają ogromne znaczenie na drodze. Tuż przed 19.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kole otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na terenie gminy Koło. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, ustalili, że kierujący pojazdem marki Opel Astra, jadący z kierunku Koła, na skutek rażącego niestosowania się do przepisów ruchu drogowego, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu pojazdem ciężarowym marki Daf, nadjeżdżającemu z przeciwnego kierunku. W taki sposób doszło do zderzenia obu pojazdów. 33-letni mieszkaniec gminy Grzegorzew znajdował się w stanie nietrzeźwości. W wydychanym powietrzu miał 2,8 promila alkoholu. Na szczęście nikt z uczestników tego zdarzenia nie odniósł obrażeń.

Kilkanaście minut później, na terenie gminy Olszówka, policjanci z Dąbia zatrzymali 26-letniego kierującego motorowerem, który miał blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Trzeci nietrzeźwy, zatrzymany został o godzinie 21.20 w Kłodawie. Mieszkaniec tej miejscowości kierował po drodze publicznej rowerem, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Kolejny nieodpowiedzialny kierujący to mieszkaniec gminy Grzegorzew. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej o godzinie 1.30, 12 czerwca w Kole. Okazało się, że kierowca rovera znajdował się pod działaniem alkoholu. Badanie wykazało ponad 1,3 promila alkoholu. Ponadto 31-latek kierował pomimo wydanego dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdami.

Powyższe sytuacje pokazują, że wśród kierujących zdarzają się osoby skrajnie nieodpowiedzialne, które bagatelizują przepisy zakazujące jazdę po spożyciu alkoholu. W ten sposób narażają na utratę zdrowia, a nawet życia nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Po raz kolejny kolska Policja ponawia swój apel do wszystkich kierujących o rozwagę, odpowiedzialność i trzeźwość na drodze.

źródło: KPP w Kole

Inne zdarzenia z nietrzeźwymi kierującymi – czytaj TUTAJ

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here