Aż 130 strażaków, minionej nocy, walczyło z pożarem hali ze sprzętem i chemikaliami

0
456
Aż 33 zastępy straży pożarnej, czyli łącznie około 130 ratowników gasiło ogień, który zajął halę magazynową ze sprzętem i chemikaliami w miejscowości Borki, w gminie Koło. Na miejscu zdarzenia, oprócz ratowników, pojawili się także funkcjonariusze KPP w Kole, a dalsze czynności prowadzić będzie prokuratura.
Wczoraj, tj. 1 sierpnia, o godzinie 21.45, Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole otrzymało zgłoszenie o pożarze w miejscowości Borki, w gminie Koło. – Ogień pojawił się w hali magazynowo-warsztatowej, gdzie przechowywany był sprzęt i pojazdy. Na terenie tym znajdował się także magazyn ze środkami chemicznymi do dezynfekcji i deratyzacji. On także został objęty pożarem. Łącznie w działaniach udział wzięły 33 zastępy ochotniczej i państwowej straży pożarnej. Wspomagały nas jednostki ratownictwa chemicznego z Konina i Poznania, jednostka z Ostrowa Wielkopolskiego z kontenerem i sprzętem ochrony dróg oddechowych, a także jednostki z powiatu konińskiego i tureckiego – poinformował rzecznik KP PSP w Kole, mł. bryg. Jacek Wiśniewski. – Pożar został ugaszony. Żadna osoba nie została poszkodowana. W trakcie działań, ze względów bezpieczeństwa, ewakuowani byli mieszkańców trzech najbliżej położonych domostw – dodał.
Na miejscu zdarzenia, oprócz strażaków, pracowali i nadal pracują funkcjonariusze policji. – Spaleniu uległy pomieszczenia magazynowe, w których znajdowały się urządzenia budowlane i środki chemiczne. Z uwagi na charakter zdarzenia będą podejmowane czynności w kierunku artykułu 163. Kodeksu karnego, czyli sprowadzenia zagrożenia dla zdrowia, życia i mienia wielu osób. W związku z tym zdarzeniem, do chwili ustalenia dalszych szczegółów, czynności na miejscu będą wykonywane przez prokuraturępoinformował podkom. Przemko Chudykowski.

zdjęcie: Czytelnik. Dziękujemy.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here