Awantury domowe i pożar domu, czyli noc sylwestrowa w powiecie kolskim

0
759

Noc sylwestrowa to zwykle czas wzmożonej pracy służb mundurowych. Tak było również w tym roku. Z informacji uzyskanych od rzecznika KPP w Kole wynika, że ostatni dzień starego roku, noc oraz pierwszy dzień 2019 były intensywne w zakresie podejmowanych przez policjantów interwencji. Dotyczyły one głównie zakłóceń spokoju i ciszy nocnej oraz domowych awantur. W większości przypadków zgłoszenia związane były ze spożyciem przez uczestników imprez nadmiernej ilości alkoholu.

Na szczęście inaczej było na drogach. Jeżeli natomiast chodzi o zdarzenia drogowe, to był to wyjątkowo spokojny czas. Nie odnotowano żadnego wypadku ani kolizji. Było tylko jedno zatrzymanie osoby w stanie nietrzeźwości. 30-letnia mieszkanka gminy Turek została zatrzymana 1 stycznia, o 17.20 na terenie Koła. Badanie wykazało, że miała ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu poinformowała st. sierż. Weronika Czyżewska, dodając, że w tym roku nie było także zgłoszeń odnośnie nieszczęśliwych zdarzeń z odpalanymi w noc sylwestrową petardami.

Z interwencją w noc sylwestrową spieszyli jednak strażacy, a zgłoszenie związane było właśnie z petardami. 1 stycznia o 1.34 otrzymali bowiem zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Mikołajówek, w gminie Koło. Na miejsce pożaru udali się ratownicy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Kole oraz ochotnicy z OSP we Wrzącej Wielkiej i Kiełczewa I. Gdy dojechali na miejsce, pożarem objęta była część dachu budynku mieszkalnego oraz elewacja zewnętrzna. Na szczęście, w wyniku pojawienia się ognia nikt z domowników nie ucierpiał. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem straży pożarnej.

Prawdopodobnie przyczyną zapłonu było pozostawione obok budynku pozostałości po petardach, które spowodowały pożar kosza na śmieci, a następnie elewacji budynku. Ogień strawił część dachu oraz elewacji budynku mieszkalnego. Nadpaleniu uległ także zaparkowany obok domu samochód osobowy. Pożar przez nieco ponad 2 godziny gasiło 18 strażaków.

zdjęcia: KP PSP Koło

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here