Apartament z widokiem na Wartę!

0
306

Wzorem innych miast, również Koło zmienia swoje oblicze. Podobnie jak Poznań, Warszawa czy Gdańsk, nasze miasto otwiera się na inwestycje deweloperskie usytuowane w starej, historycznej części miasta, w pobliżu rzeki. Przy ulicy Ogrodowej planowana jest bowiem budowa apartamentowca. Budynek będzie miał 4 kondygnacje, dwie klatki schodowe, a każda będzie wyposażona w windę. 63 apartamenty o powierzchniach od 29 m2 do 68 m2 zapewniać będą mieszkańcom komfort poprzez zastosowane w nich nowoczesne rozwiązania. Wokół budynku zaprojektowane są miejsca parkingowe.

Planowana inwestycja deweloperska zlokalizowana jest przy bulwarze Warty. Będzie sąsiadować z projektowaną inwestycją Park Handlowy Koło, ułatwiającą codzienne zakupy.

Z drugiej strony graniczyć będzie z wałami przeciwpowodziowymi, tzw. bulwarami nadwarciańskimi, z których rozciąga się przepiękny widok na Wartę wraz z otaczającym ją krajobrazem. Niecodzienność tego terenu podkreślają zlokalizowany po przeciwnej stronie rzeki, 11-hektarowy park 600-lecia oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na południe od granicy nieruchomości znajduje się m. in. siedziba władz miasta oraz starówka wraz z ratuszem, gotyckim kościołem farnym oraz kompleksem kościelno-klasztornym ojców bernardynów. Bezpośrednie sąsiedztwo stanowić będzie zabudowa jednorodzinna i niska zabudowa wielorodzinna.

Wspaniałym miejscem do rodzinnych spacerów mieszkańców apartamentowca będą na pewno odległe o około 1 km na zachód od terenu inwestycji ruiny zamku królewskiego z XIV wieku. Od wschodu nieruchomość sąsiadować będzie także z zabytkowym, drewnianym XIX-wiecznym spichlerzem. – Swoją działalnością chcemy przywrócić świetność Starego Rynku. Mamy nadzieję, że lokalizacja inwestycji w cichej nadwarciańskiej okolicy, a zarazem blisko centrum miasta, pozwoli znaleźć mieszkańcom idealne miejsce do życia. Teren przeznaczony pod inwestycję jest szczególny, ponieważ jest zlokalizowany na obszarze Natura 2000 – obszarze Doliny Środkowej Warty, więc mieszkańcy będą mogli nie tylko korzystać z centralnego położenia w środku miasta, ale również w każdej wolnej chwili podziwiać nadwarciańską przyrodę – powiedział przedstawiciel inwestora – spółki CELTIA z Kalisza, Ryszard Kubiak.

materiał sponsorowany

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here