Anna Pietruszka z PiMBP w Kole nagrodzona!

0
151
PB200071
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Anna Pietruszka, starszy kustosz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole, została laureatką Nagrody im. Andrzeja Wojtkowskiego. Od 1994 roku wyróżnienie to przyznawane jest bibliotekarzom województwa wielkopolskiego za wybitne osiągnięcia w pracy zawodowej oraz za dorobek naukowy w dziedzinie bibliotekarstwa i bibliotekoznawstwa.

Patronem nagrody od 1999 roku jest zasłużony Wielkopolanin, Andrzej Wojtkowski (1891-1975), historyk, bibliotekarz i bibliograf, wieloletni dyrektor Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu. Nagrodę, na wniosek kapituły, przyznaje marszałek województwa wielkopolskiego, a laureatów nagród wpisuje się uroczyście do honorowej księgi wyróżnionych, prowadzonej przez Zarząd Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

W latach 1994-2019 odbyło podczas XXVI edycji Nagrody im. Andrzeja Wojtkowskiego główną nagrodą uhonorowano 59 bibliotekarzy, a nagrodę młodych przyznano 24 osobom.

źródło i zdjęcie: PiMBP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here