Anna Maria Anders gościła w Kole

0
505

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw dialogu międzynarodowego, senator IX kadencji, córka generała Władysława Andersa, Anna Maria Anders, gościła wczoraj w Kole. W czasie pobytu w stolicy powiatu kolskiego odwiedziła kilka miejsc i spotkała się z samorządowcami, szefami instytucji i organizacji, mieszkańcami oraz dziećmi i młodzieżą.

Najpierw przybyła do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Gościa powitała dyrektor, Elżbieta Budzińska wraz z posłem RP, Leszkiem Galembą, starostą kolskim, Robertem Kropidłowskim oraz burmistrzem Koła, Krzysztofem Witkowskim. Obecni byli także członkowie Stowarzyszenia „Kolscy Patrioci”, Sławomir Grabowicz i Krzysztof Gołembski, prof. UAM dr hab. Piotr Gołdyn, wiceprezes Stowarzyszenia Współpracy Międzynarodowej „Kołowrotek, Roman Rutkowski oraz Zenon Siwiński, prezes Regionalnego Towarzystwa Melioracyjnego w Koninie.

Z okazji wizyty uczniowie i nauczyciele przygotowali patriotyczne widowisko pt. „Droga do wolności”, którego punktem kulminacyjnym była pieśń „Czerwone maki na Monte Cassino”, wykonana przez utalentowaną absolwentkę placówki.

Anna Maria Anders podziękowała za wzruszające i ciepłe przyjęcie oraz wyraziła podziw dla talentu wychowanków. Wręczyła też nagrody w konkursach plastycznym pod hasłem „Postać generała Władysława Andersa” oraz wiedzy o generale. Jeden ze zwycięskich portretów otrzymała na pamiątkę od uczniów.

Zwieńczeniem spotkania było odsłonięcie tablicy upamiętniającej 100. rocznicę zwycięskiego powstania wielkopolskiego, ufundowaną przez społeczność SOSW w Kole. Na koniec Anna Maria Anders wpisała do szkolnej kroniki i zapewniła, że nie była to jej ostatnia wizyta w SOSW.

Kolejnym punktem pobytu w Kole były odwiedziny w siedzibie Stowarzyszenia „Autyzm i My” oraz Tęczowego Przedszkola, gdzie Anna Maria Anders zapoznała się z działalnością i osiągnięciami obu instytucji. Na koniec, wraz z towarzyszącymi jej gospodarzami, udała się do miejskiego ratusza, by spotkać się z przedstawicielami kolskiego społeczeństwa z okazji 100-lecia powstania wielkopolskiego. Tam, w prezencie, otrzymała obraz z widokiem kolskiego klasztoru.

zdjęcia: Czytelnicy, dziękujemy

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here