Ambasador Gruzji w Kole. Czy wizyta zaowocuje współpracą?

0
278

Ambasador Gruzji, Ilia Darchiashvili. był wczoraj w Kole. W podróży do Polski towarzyszył mu prezes trybunału Konstytucyjnego Gruzji, Zaza Tavadze. Była to trzecia wizyta gruzińskiego dyplomaty w naszym mieście. Jego jednodniowy pobyt, swym harmonogramem był bardzo zbliżony do tego, jaki obowiązywał podczas wtorkowej wizyty senator Anny Marii Anders.

Ambasador najpierw został przyjęty w ratuszu przez burmistrza Krzysztofa Witkowskiego oraz jego zastępcę, Lecha Brzezińskiego. Tam, w towarzystwie starosty kolskiego, Roberta Kropidłowskiego, proboszcza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole, ks. kanonika Józefa Wronkiewicza, prezesa Regionalnego Towarzystwa Melioracyjnego w Koninie, Zenona Siwińskiego, wiceprezesa Stowarzyszenia Współpracy Międzynarodowej „Kołowrotek”, Romana Rutkowskiego oraz Antoniego Żurawika reprezentującego firmę AgroNas sp. z o. o., mowa była o przyszłej kooperacji w dziedzinie kultury, gospodarki, wymiany młodzieży oraz bardzo prawdopodobnej współpracy Koła z jednym z gruzińskich miast.

Następnym punktem wizyty były odwiedziny u dzieci i kadry pedagogicznej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym oraz siedzibie Stowarzyszenia „Autyzm i My”, działającego przy Niepublicznym Tęczowym Zespole Szkolno-Przedszkolnym. Pobytowi w obu placówkach towarzyszyły występy utalentowanych wychowanków oraz prezentacja działalności. 

Następnie przyszedł czas na wizytę w firmie AgroNas Sp. z o. o, a zwieńczeniem pobytu w Kole było spotkanie w budynku starostwa kolskiego.

Rozmowy dyplomaty z lokalnymi samorządowcami zaowocują zaproszeniem gruzińskiej delegacji na tegoroczne Dni Koła. Gruzini dokonają prezentacji swych lokalnych produktów oraz twórczości artystycznej. We wrześniu natomiast ma odbyć się rewizyta, która ma przynieść efekt w postaci nawiązania współpracy Koła z jednym z miast w Gruzji.

zdjęcia: Stowarzyszenie Współpracy Międzynarodowej „Kołowrotek”, Stowarzyszenie “Autyzm i My”

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here