Akcja „Znicz” na kolskich drogach. Zmiana organizacji ruchu w okolicach cmentarzy

0
68
317-231321_g

Jak co roku, na kilka dni przed Wszystkimi Świętymi, policjanci kolskiej komendy prowadzą akcję Znicz. 1 listopada policjantów czuwających nad naszym bezpieczeństwem zobaczymy między innymi na drogach oraz na przycmentarnych parkingach. Akcja rozpocznie się 31 października, a zakończy się 3 listopada.

W tym czasie nastąpi wzmożony ruch pojazdów, dlatego też na drogach pojawi się także więcej policyjnych patroli czuwających nad bezpieczeństwem osób podróżujących. Szczególną uwagę funkcjonariusze będą zwracać na trzeźwość kierowców, prędkość, pasy bezpieczeństwa i sposób przewożenia dzieci. Zwiększona liczba policjantów na drogach będzie strzec bezpieczeństwa podróżujących przez cały długi weekend.

Wybierając się w podróż własnym autem pamiętajmy:

  • Sprawdźmy stan techniczny pojazdu i usuńmy nawet najdrobniejsze usterki.
  • Za kierownicę siadajmy trzeźwi i wypoczęci.
  • Zawsze zapinajmy pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewozimy w fotelikach ochronnych.
  • Wymieńmy opony w aucie z letnich na zimowe, ponieważ zmienna pogoda w tym okresie, poranne przymrozki i mgły, niska temperatura powietrza oraz opady deszczu i spadające liście z drzew powodują, że w takich warunkach atmosferycznych letnie opony tracą swoje właściwości przyczepne.
  • Dostosujmy prędkość do znaków i warunków panujących na drodze.
  • Zwracajmy uwagę na znaki drogowe nawet w najbliższej okolicy ponieważ na czas święta często następuje zmiana organizacji ruchu wokół cmentarzy.
  • W pierwszej kolejności stosujemy się do znaków i poleceń wydawanych przez policjanta, a dopiero w następnej kolejności do sygnalizacji świetlnej i znaków drogowych pionowych i poziomych.

Policjanci informują także o zakazie ruchu na drogach pojazdów i zespołów pojazdów (z wyłączeniem autobusów) o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, który obowiązywać będzie:

31 października od godz. 18.00.do godz. 22.00

1 listopada od godz. 8.00.do godz. 22.00

Poniżej przedstawiamy plan zmiany organizacji ruchu pojazdów w rejonie cmentarza w Kole przy ul. Poniatowskiego oraz w Kłodawie przy ul. Cichej.

 

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here