Akcja “Prędkość”. Policjanci ujawnili aż 38 wykroczeń

0
140
Na początku marca wielkopolscy policjanci przeprowadzili akcję pn. „Prędkość” w celu egzekwowania obowiązujących w tym zakresie przepisów. W ramach akcji przypominano kierowcom o zagrożeniach wynikających z nadmiernej prędkości, która jest najczęstszą przyczyną wypadków.
Głównym celem prowadzanych przez funkcjonariuszy działań było zapobieganie wypadkom drogowym, poprzez egzekwowanie przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Podsumowując dwudniową akcję, na terenie powiatu kolskiego, w działaniach wzięło udział 16 policjantów, którzy łącznie skontrolowali 43 pojazdy. Mundurowi ujawnili aż 38 wykroczeń, w tym 36 przypadków dotyczyła przekroczenia prędkości przez kierujących. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali 3 dowody rejestracyjne w związku z nieprawidłowościami w stanie technicznym pojazdów oraz 2 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.
W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również, jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną, czyli taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, tak by w razie potrzeby może go było zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć bez zbędnego ryzyka. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego auta, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.
Warto również podkreślić fakt, że nie zawsze konsekwencje łamania przepisów ruchu drogowego ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach, przez ich lekkomyślność, koszty ponoszą inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego też policjanci będą dyscyplinować kierowców, którzy jadąc z nadmierną prędkością, mogą doprowadzić do późniejszej tragedii.
źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here