Aby było bezpiecznie przez cały rok szkolny

0
120

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, kolscy policjanci rozpoczęli działania w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”. Mundurowi w piątkowe przedpołudnie spotkali się z maluchami z Przedszkola nr 6 w Kole. Dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę z zakresu bezpieczeństwa drogowego w miasteczku ruchu drogowego. Ponadto wzięły udział w akcji „Jabłko czy cytryna”.

Funkcjonariusze Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii, wraz z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kole, odwiedzili maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Kole. Wizyta była doskonałą okazją do przekazania dzieciom zasad bezpieczeństwa, kształtowania prawidłowych nawyków komunikacyjnych oraz przygotowania najmłodszych do świadomego i odpowiedzialnego korzystania z dróg. Podczas spotkania policjanci przypomnieli w jaki sposób bezpiecznie korzystać z jezdni. Podkreślili, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego. Niezmiennie dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków cieszyło się Miasteczko Umiejętności Drogowych, dzięki któremu najmłodsi mieli okazję wziąć udział w symulacjach sytuacji drogowych i wcielić się w rolę kierowców. Wyjątkowym gościem spotkania był sierżant Pyrek, maskotka wielkopolskiej Policji, który po zabawie zaprosił dzieci w plener. Tam na maluchów czekały kolejne atrakcje. Przedszkolaki miały okazję poznać wyposażenie radiowozu policyjnego, wsiąść za jego kierownicę, włączyć światła błyskowe i dźwiękowe. Niezapomnianych wrażeń dostarczył dzieciom aktywny udział w akcji pod nazwą „Jabłko czy cytryna”, której ideą jest promowanie bezpiecznych zachowań na drodze wśród kierowców, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz podniesienie świadomości uczestników ruchu o zagrożeniach mogących wystąpić w rejonie placówek oświatowych. Najmłodsi obserwowali zachowanie kierujących i ci, którzy nie stosowali się do przepisów prawa drogowego otrzymywali cytrynę, natomiast wzorowi kierowcy, niepopełniający żadnych przewinień, w nagrodę dostawali jabłko. Akcja przyniosła wiele uśmiechu i radości zarówno dzieciom jak i kierowcom, którzy w większości wykazali się wyrozumiałością, a ukarani obiecali dzieciom, że będą przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

źródło i zdjęcia: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here