Absolwent ZST w Kole buduje samochody i robi to z pasją. Piotr Siczek odwiedził swoją szkołę

0
250
We wrześniu na stronie internetowej Zespołu Szkół Technicznych w Kole ukazał się artykuł dotyczący wywiadu, jakiego Piotr Siczek udzielił „Głosowi Wielkopolskiemu”. Wspominał w nim o ZST, o klubie SPEED, w którym miał okazję budować gokarty. Motoryzacja to życiowa pasja Piotra, którą cały czas rozwija. W 2014 roku, z bardzo wysokimi wynikami, ukończył ZST. W 2018 roku obronił pracę inżynierską na kierunku mechanika i budowa maszyn Politechniki Poznańskiej, gdzie obecnie jest w trakcie studiów magisterskich na specjalności pojazdy samochodowe. Wytrwałość i ciężka praca w połączeniu z pasją do samochodów zaowocowały wysokimi wynikami w nauce, jakie Piotr osiągał w trakcie studiów inżynierskich, dlatego przez cały okres studiów uzyskiwał stypendium rektora uczelni dla najlepszych studentów. Plany Piotra są bardzo ambitne, gdyż w 2020 roku zamierza rozpocząć studia doktoranckie. Z kolei przyszłość zawodowa, o której na razie nie chce zbyt dużo mówić, związana jest z najwyższym poziomem technicznym w motoryzacji.
W czwartek, 3 stycznia, Piotr odwiedził ZST. Przedstawił interesujący wykład na temat koncepcji i procesów projektowania samochodów oraz jego pracy w koncernie Volkswagen, gdzie na co dzień zajmuje się tłoczonymi częściami karoserii. Zachęcił również swoich młodszych kolegów do nauki języków obcych, których znajomość wykorzystuje w kontaktach z pracownikami koncernu VW oraz podczas licznych szkoleń na terenie Niemiec. Wykładu wysłuchali uczniowie klas Technikum Pojazdów Samochodowych. Gościa przedstawił dyrektor szkoły, Jarosław Wasilewski, który przypomniał, że podczas nauki w ZST Piotr kilkakrotnie był laureatem stypendium Prezesa Rady Ministrów. Gościem specjalnym był również emerytowany wicedyrektor szkoły, Wojciech Szczap, którego Piotr uważa do dziś za swojego mentora. Dyrektor Szczap w bardzo ciepłych słowach przypomniał lata, kiedy Piotr angażując się w działalność klubu SPEED, zdobył tytuł wicemistrza Polski w wyścigach gokartowych oraz jego pracę konkursową, która według komisji z firmy Saint-Gobain została oceniona jako poziom inżynierski już w pierwszym roku nauki w ZST (2010/11).
Spotkanie przebiegło w bardzo miłej, przyjemnej atmosferze a uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali porad starszego kolegi, który odpowiadał również na ich pytania.
Pracowitość, sumienność, pasja, wielka skromność i wysoka kultura osobista to cechy Piotra, które są kluczem do jego sukcesu. Jesteśmy przekonani, że o Piotrze Siczku usłyszymy jeszcze nie raz.
źródło i zdjęcia: A. Bentkowska, ZST w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here