A jednak niespodzianka! Elżbieta Modrzejewska dołączyła do pięciorga kandydatów w wyścigu do fotela burmistrza Koła!

0
1371

I już wszystko jasne! O północy minął termin zgłaszania kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów. Od kilku tygodni wiadomo było, że o fotel burmistrza Koła walczyć będą Katarzyny Hamiga, Robert Gajda, Krzysztof Mazurkiewicz, Artur Szafrański oraz Krzysztof Witkowski. Wiele wskazywało na to, że będzie to także Stanisław Maciaszek, który zarejestrował Komitet Wyborczy Wyborców Stanisława Maciaszka. Tymczasem dziś na mieszkańców Koła czekała niespodzianka. Jak podaliśmy wcześniej, ze strony Państwowej Komisji Wyborczej zniknął KWW Stanisława Maciaszka, a w miejsce to pojawił się KWW Dla Dobra Miasta Koła, którego kandydatką na kolskiego włodarza jest… wiceburmistrz Koła, Elżbieta Modrzejewska! To spore zaskoczenie, które przy okazji sprawia, że w wyścigu do ratusza mamy… dwie panie i czterech panów.

Podsumujmy zatem. Kandydatem Koalicyjnego Komitetu Wyborczego PLATFORMA.NOWOCZESNA Koalicja Obywatelska jest Robert Marek Gajda, lat 42, zamieszkały w Osieku Małym. Kandydatką KWW Katarzyny Hamigi jest Katarzyna Beata Hamiga, lat 45, zamieszkała w Kole. Kandydatem KW Stowarzyszenie Kolanie jest Krzysztof Marceli Mazurkiewicz, lat 51, zamieszkały w Kole. Kandydatką KWW Dla Dobra Miasta Koła jest Elżbieta Gabriela Modrzejewska, lat 59, zamieszkała w Rzeczycy. Kandydatem KW Prawo i Sprawiedliwość jest Artur Szafrański, lat, 36, zamieszkały w Kole, a kandydatem Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem jest Krzysztof Witkowski, lat 43, zamieszkały w Kole.

Która z tych osób będzie piastować urząd burmistrza Koła? Zdecydujemy o tym 21 października lub ostatecznie w drugiej turze wyborów, zaplanowanej na 4 listopada 2018 roku.

źródło: www.pkw.gov.pl