91-latka, w nocy, błąkała się po mieście. Pomogli jej młodzi ludzie

0
187

Do Komendy Powiatowej Policji w Kole, 9 grudnia, tuż po godzinie 3.00, taksówką przyjechało dwoje młodych ludzi ze starszą panią. Poinformowali dyżurnego jednostki, że zauważyli zdezorientowaną kobietę na jednej z kolskich ulic. Seniorka odziana była jedynie w piżamę. Kontakt ze starszą panią był bardzo utrudniony. Z uwagi na wychłodzenie organizmu kobiety, policjanci bezzwłocznie przewieźli ją do szpitala. Tam lekarz ocenił stan jej zdrowia. Na szczęście nie był na tyle poważny, by kobietę hospitalizować. Niestety, starsza pani nie potrafiła podać swoich danych personalnych, wskazać gdzie mieszka, ani określić po co wyszła z domu i dokąd się udała. Po wielu próbach policjantom udało się jednak ustalić miejsce zamieszkania seniorki. Okazało się, że 91-laka wyszła z domu bez wiedzy pozostałych domowników. Właściwa postawa młodych ludzi spowodowała, że tym razem nie doszło do sytuacji zagrażającej życiu bądź zdrowiu starszej, zdezorientowanej osoby. Dzięki ich wrażliwości kobiecie nic się nie stało i bezpiecznie powróciła do najbliższych.

Policjanci apelują o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby nieporadne, chore, bądź takie, które mogą potrzebować opieki. Jest to bardzo istotne zimą, gdy niskie temperatury mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia osób pozbawionych opieki.

Proszą również rodziny i opiekunów osób starszych, szczególnie mających kłopoty z pamięcią, o umieszczenie w ubraniach tych osób informacji zawierającej dane osobowe, a także numer telefonu do członka rodziny. Wiadomość taka może być w formie zapisanej kartki papieru w kieszeni płaszcza lub kurtki, bądź przyszyta w wewnętrznej stronie ubrania. Niewątpliwie ułatwi to służbom kontakt z rodziną w podobnych sytuacjach.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here