66-latka przywłaszczyła cudzy portfel

0
115
portfel
portfel

66-latka przywłaszczyła cudzy portfel. Wykorzystała nieuwagę pracowników apteki oraz chwilowe roztargnienie właścicielki przedmiotu. Teraz odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 21 maja br. 38-letnia mieszkanka gminy Dąbie powiadomiła policjantów, że straciła portfel wraz z dokumentami oraz pieniędzmi w kwocie 500 złotych. Kobieta nie potrafiła dokładnie wskazać, gdzie do tego doszło. Była jednak przekonana, że podczas wizyty w aptece portfel jeszcze miała.

66-latka przywłaszczyła cudzy portfel

Dzielnicowi udali się do wskazanej apteki. Zamontowany tam monitoring zarejestrował moment, gdy pokrzywdzona wychodzi pozostawiając portmonetkę na ladzie, a stojąca blisko kobieta, przemieszcza się do stanowiska obok i chowa przedmiot do swojej torebki.

Twarz kobiety, która wzięła portfel, rozpoznał jeden z dzielnicowych. Policjant przypomniał sobie, iż w przeszłości miał do czynienia z 66-latką. Mundurowi natychmiast złożyli wizytę sprawczyni, a ta od razu oddała portfel wraz z dokumentami i pieniędzmi. Odzyskane mienie jeszcze tego samego dnia wróciło do prawowitej właścicielki. Starsza pani natomiast usłyszała zarzuty i stanie przed sądem za dokonanie przestępstwa.

Pamiętajmy, że jeżeli znaleźliśmy jakąś rzecz, mamy obowiązek ją zwrócić. Jeżeli nie można ustalić jej właściciela, należy skontaktować się z instytucjami, które mogą nam w tym zakresie pomóc np. Biuro Rzeczy Znalezionych czy chociażby Policja. Pominięcie tego obowiązku przy jednoczesnym przywłaszczeniu znaleziska naraża na odpowiedzialność karną.

źródło i zdjęcie: KPP w Kole

O innych podobnych zdarzeniach czytaj TUTAJ

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here