Policjant, w czasie wolnym od służby, zatrzymał pijanego rowerzystę

0
77

Wczoraj, w godzinach wieczornych, policjant z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego kolskiej komendy, w czasie wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego rowerzystę. 50-latek miał 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna dalej już nie pojechał i został ukarany mandatem karnym.

Posterunkowy Mateusz Nowakowski z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Kole, wczoraj, po godzinie 21.00, w Dębach Szlacheckich, zauważył rowerzystę, który poruszał się środkiem jezdni, stwarzając duże zagrożenie w ruchu drogowym nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników. Reakcja policjanta była natychmiastowa. Od cyklisty wyczuwalna była silna woń alkoholu, wobec czego funkcjonariusz natychmiast uniemożliwił mu kontynuację jazdy i poinformował o tym fakcie oficera dyżurnego. Na miejsce przybył patrol ruchu drogowego, a przeprowadzone badanie stanu trzeźwości rowerzysty wykazało ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 50-letni mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Nietrzeźwi na drodze stanowią jedno z poważniejszych zagrożeń dla innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego nie bójmy się reagować, jeśli widzimy pijanego kierowcę! Nie pozwólmy mu kontynuować jazdy. Dzięki takiemu zachowaniu możemy uchronić przed nieszczęściem wszystkich tych, których mógłby spotkać na swojej drodze. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, pod numerem telefonu 112 lub 997, może powiadomić najbliższą jednostkę policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here