41 nowych stwierdzonych zakażeń w powiecie. Kolejne ognisko koronawirusa

0
338

Służby wojewody wielkopolskiego, dziś, tj. w niedzielę 18 października, podały informację o nowych 724 osobach z Wielkopolski, u których badania potwierdziły obecność koronawirusa. Jest wśród nich 41 mieszkańców powiatu kolskiego. Wszyscy przebywają w izolacji domowej.

Na terenie powiatu kolskiego wykryte zostało piąte ognisko koronawirusa. 55 osób – pracowników, pensjonariuszy oraz osób zamieszkujących wspólnie w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Bliznej w Kole ma dodatni wynik badań w kierunku SARS-CoV-2. Przebadani zostali wszyscy zamieszkali w DPS-ie, czyli 97 osób. U pozostałych wynik badań jest ujemny. Celem wyeliminowania ogniska kontynuowany będzie nadzór sanitarny, w tym wykonywane będą badania na obecność koronawirusa. Osoby z kontakt z zakażonymi i ich rodziny zostały poddane kwarantannie poinformowała Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kole Ewa Lewicka.

Czytaj także: 62 aktywne przypadki COVID-19, cztery ogniska koronawirusa

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 15363 przypadki zakażeń koronawirusem, z czego 7306 to przypadki aktywne. 419 osób zmarło zmarło, a 7638 wyzdrowiało.

źródło: WUW w Poznaniu

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here