400 tysięcy złotych z budżetu gminy Babiak na samochód dla OSP w Brdowie

0
70

Rada Gminy w Babiaku, podczas majowej sesji, zabezpieczyła 400 000 złotych na zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Brdowie. To połowa kwoty potrzebnej do nabycia pojazdu, który przy współfinansowaniu środkami zewnętrznymi jeszcze w tym roku trafi do brdowskich ochotników.

Zakup średniego pojazdu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Brdowie zostanie sfinalizowany przy wsparciu środkami z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, wojewódzkich funduszy, Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz pochodzącymi z odpisów z firm ubezpieczeniowych. To jeden z 314 wozów, które w tym roku trafią do jednostek OSP w całej Polsce.

Czytaj także: Nowe samochody trafią do druhów z Brdowa i Wrzącej Wielkiej

Decyzja babiackich samorządowców była dla druhów z Brdowa bardzo ważna. Aktualnie jednostka dysponuje średnim pojazdem z 1985 roku, o który druhowie dbają i dzięki temu wyjeżdżają co roku do blisko 60 zdarzeń, nie tylko na terenie gminy Babiak, ale całego powiatu kolskiego. Ale potrzeby odnośnie sprzętu jednostka ma znacznie większe, tym bardziej, że od maja 2018 roku, należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Ponadto OSP w Brdowie istnieje od 1912 roku, ale nigdy nie używała fabrycznie nowego wozu.

Po krótkiej dyskusji o zasadności przekazania środków, dostrzegając potrzebę inwestowania w bezpieczeństwo oraz po przegłosowaniu zmian budżetowych, w których zawarty został zapis o przekazaniu środków, obecni na sesji przedstawiciele OSP Brdów podziękowali radnym i wójtowi za podjęcie takiej decyzji.

Wszystko zatem wskazuje na to, że do końca tego roku, do ochotników z Brdowa, trafi samochód podobny do tego, jaki w ubiegłym roku otrzymały OSP „Koło nad Wartą” i OSP Grzegorzew.

Czytaj także: Nowy samochód dla OSP „Koło nad Wartą” powitany przed ratuszem