4. Brdowskie Ergowiosła. Zawodnicy z Babiaka w świetnej formie

0
328

W Zespole Szkół w Brdowie odbyły się 4. Brdowskie Ergowiosła 2018, w których wzięło udział 105 zawodników. Zawody zostały zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowy w Brdowie wraz z Zespołem Szkół w Brdowie, a współorganizatorami zawodów było Regionalne Towarzystwo Wioślarskie LOTTO-Bydgostia oraz Stowarzyszenie Młodzieżowy Klub Sportowy „Brdów”. Imprezę otworzył dyrektor Zespołu Szkół w Brdowie, Dariusz Racinowski, który powitał wszystkich uczestników, rodziców, opiekunów, zabezpieczenie medyczne (OSP BRDÓW) oraz trenerów z klubu LOTTO-Bydgostia, Łukasza Siemiona – olimpijczyka z Londynu oraz zaproszonych gości.

Głos zabrał też prezes UKS „Brdów”, Romuald Czernicki, który życzył wszystkim dobrej zabawy oraz zapału, a po nim prezes MKS „Brdów”, Bartosz Mikołajczyk, przypomniał zasady zawodów oraz procedurę startową na ergometrze wioślarskim.

Zawody odbyły się w trzech konkurencjach. Do rywalizacji w kategorii zaproszonych szkół zgłosiły się: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Babiaku oraz Zespół Szkół w Bogusławicach. Uczniowie tych szkół rywalizowali w kategorii dziewcząt i chłopców na dystansie 250 metrów. Wśród dziewcząt szkół podstawowych najlepsza okazała się Oliwia Olejniczak z Babiaka. Na drugim miejscu uplasowała się Natalia Sarniak, też z Babiaka, a na trzecim miejscu – Zuzanna Aleksandrowicz, również z Babiaka. W kategorii chłopców szkół podstawowych pierwsze miejsce wywalczył Marcin Nadolski z Babiaka, drugie – Artur Pietrzak z Bogusławic, a na trzecim stopniu podium stanął Wiktor Ziętala, również z Babiaka. Po szkołach podstawowych przyszedł czas na zmagania gimnazjalistów. W tej kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Kamila Bączkowska z Babiaka, drugie – Oliwia Pacześna z Babiaka, a trzecie – Magdalena Wiśniewska z Bogusławic. Pierwsza trójka chłopców to Norbert Malinowski z Bogusławic, Adam Biernacki, również z Bogusławic, oraz Daniel Kasiorek z Babiaka.

Uczniowie Zespołu Szkół w Brdowie wystartowali w oddzielnej kategorii, żeby dać szansę innym szkołom, bowiem na co dzień trenują na ergometrze wioślarskim. Medale w kategorii dziewcząt szkoły podstawowej wywalczyły: złoto – Martyna Dorabiała, srebro – Julia Ćwiklińska, a brąz – Eliza Sompolska. W kategorii chłopców szkół podstawowych na pierwszym miejscu uplasował się Mateusz Jabłoński przed Oskarem Junkiertem, a na trzecim stopniu podium stanął Dominik Sędziak. Wśród gimnazjalistek zgłosiły się dwie dziewczynki, z których pierwsza była Karina Jonaszak, a druga – Iwona Nowak. Złotym medalistą wśród chłopców został Patryk Junkiert, srebrny medal przypadł Łukaszowi Nadolnemu, a brązowy – Bartoszowi Górnemu.

W klasyfikacji szkół na pierwszym miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Babiaku, a na drugim Zespół Szkół w Bogusławicach.

Pierwszy raz w historii zawodów wystartowała kategoria open. Panie wystartowały na dystansie 250 metrów. Wśród kobiet pierwsze miejsce przypadło Katarzynie Jastrzębskiej, drugie – Beacie Wełnickiej, a trzecie – Magdalenie Chęcińskiej. Panowie rywalizowali na dystansie 300 metrów. Pierwsze miejsce stało się udziałem Dominika Ujazdowskiego, drugie – Dominika Chęcińskiego, a trzecie – Radosława Szczepankiewicza.

Uczniowski Klub Sportowy Brdów zakupił nagrody rzeczowe dla uczestników za pierwsze trzy miejsca oraz puchary w klasyfikacji szkół w ramach projektu sfinansowanego z budżetu gminy Babiak. Regionalne Towarzystwo Wioślarskie LOTTO-Bydgostia sponsorowało medale dla wszystkich uczestników, a Stowarzyszenie Młodzieżowy Klub Sportowy „Brdów” dostarczyło puchary za pierwsze trzy miejsca w kategorii open.

źródło i zdjęcia: ZS w Brdowie

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here