36 uczniów rywalizowało w Szkolnym Turnieju Tenisa Stołowego w Brdowie

0
212

W Zespole Szkół w Brdowie, w minioną sobotę, 5 stycznia, odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego. Do zawodów przystąpiło 36 uczniów z klas IV-VIII oraz gimnazjum. Konkurencja została podzielona na dwie kategorie wiekowe. W pierwszej udział wzięli uczniowie i uczennice z klasy od IV-VII oraz jeden uczeń z I klasy. Druga konkurencja obejmowała rywalizację dziewcząt i chłopców z klas VIII oraz III gimnazjum. Najmłodszym uczestnikiem zawodów był pierwszoklasista, Filip Kołodziejski.

Po zaciętej rywalizacji, w kategorii dziewcząt z klas IV-VII, 1. miejsce zajęła Marysia Czerniejewska. Za nią uplasowała się Aneta Nowak, a na najniższym stopniu podium stanęła Wiktoria Zalewska. Wśród chłopców najlepszy okazał się Jakub Nadolny. Drugie miejsce przypadło Mateuszowi Bartczakowi, a trzecie – Mateuszowi Siwińskiemu. W rywalizacji grupy starszej na najwyższym stopniu podium stanęła Weronika Pokrywczyńska. Srebro przypadło Gabrysi Pokrywczyńskiej, a brązowy medal wywalczyła Julia Kościelak. W kategorii najstarszych chłopców niepokonany był Łukasz Nadolny. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Junkier, a trzecie – Szymon Jasiński.

Uczniowie, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach, będą reprezentować Zespół Szkół w Brdowie w turnieju gminnym, który odbędzie się w hali sportowej w Babiaku po feriach zimowych. – Jest to kontynuacja corocznego szkolnego turnieju w tenisie stołowym, ale pierwszy raz w takiej formie. Gratuluję wszystkim, który wzięli w nim udział oraz tym, którzy zajęli miejsca na podium. Najważniejszy jest udział i walka fair play. Dziękuję osobom organizującym turniej oraz pomagającym w organizacji, czyli nauczycielom wychowania fizycznego, Bartoszowi Mikołajczykowi, Maciejowi Paryskowi oraz woźnemu Tadeuszowi Czernickiemu za poświęcenie swojego wolnego czasu. Uczniom życzę kolejnych sukcesów na kolejnych szczeblach rozgrywek tenisa stołowego – powiedział dyrektor ZS w Brdowie, Dariusz Racinowski.

źródło i zdjęcia: ZS w Brdowie

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here