323 pociski przeciwlotnicze znalezione na polu uprawnym

0
451
317-276217

Jeden z pracowników PKP, w środę, 18 marca 2020 roku, tuż przed godziną 16.00, nieopodal nasypu kolejowego, zauważył przedmioty przypominające pociski artyleryjskie pochodzące najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Mężczyzna powiadomił o tym przejeżdżający patrol ruchu drogowego, a ten przekazał informację dyżurnemu kolskiej komendy. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z rozpoznania minersko-pirotechnicznego, którzy potwierdzili i zabezpieczyli znalezisko. Następnie poinformowano jednostkę wojskową z Inowrocławia. Przybyły na miejsce patrol rozminowania ujawnił aż 323 sztuki pocisków przeciwlotniczych kaliber 75 mm. Specjaliści przypuszczają, że najprawdopodobniej natrafiono na stanowisko obrony przeciwlotniczej z okresu II wojny światowej.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność w przypadku odnalezienia takich przedmiotów. Pamiętajmy, że takiego rodzaju znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem na własną rękę odkopywać, przenosić ani dotykać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji dzwoniąc pod numer 112.

źródło i zdjęcie: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here