23-latek został zatrzymany po policyjnym pościgu

0
263
IMG_7402

Policjanci, w piątkowy wieczór, 15 maja br., interweniowali wobec kierującego, który wykonywał niebezpieczne manewry na ulicy Sienkiewicza w Kole. Z uwagi, że jego agresywny sposób jazdy, którym stwarzał poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu, mundurowi używając świetlnych i dźwiękowych sygnałów uprzywilejowania, podjęli pościg oraz próbowali go zatrzymać. Kierujący nie reagował na wydawane mu polecenia, na widok policjantów gwałtownie przyspieszył, zaczął się oddalać, popełniając przy tym szereg wykroczeń. Na terenie miasta poruszał się z dużo większą prędkością niż pozwalają na to przepisy, nie sygnalizował skrętów, pędził lewą stroną jezdni, wyprzedzając inne pojazdy na skrzyżowaniach, przejściach dla pieszych oraz wiadukcie.

Po kilku minutach pościgu, w Chojnach, funkcjonariusze zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec gminy Koło. Badanie stanu trzeźwości nie wykazało w jego organizmie alkoholu. W celu sprawdzenia, czy zachowanie kierowcy było spowodowane obecnością w organizmie środków odurzających bądź psychotropowych, została od niego pobrana krew do badań.

Z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierującemu prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Pirat drogowy odpowie również za popełnione w ruchu drogowym wykroczenia, za co grozi mu wysoka grzywna.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here