20 strażaków brało udział w akcji. Cztery samochody zderzyły się na autostradzie A2

0
218

Dwudziestu strażaków z Koła, Ruszkowa Pierwszego oraz Trzęśniewa brało udział w akcji ratunkowej podczas kolizji, która wczoraj miała miejsce na autostradzie A2. Na pasie w kierunku Warszawy, w miejscowości Police, zderzyły się trzy samochody osobowe i jeden ciężarowy.

W miejscowości Police, na 287. kilometrze autostrady A2, na pasie w kierunku Warszawy, miał miejsce wypadek samochodowy. Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 10.00. Zgłoszenie o kolizji wpłynęło do SKKP PSP w Kole dokładnie o 09.51. Natychmiast na pomoc wysłane zostały trzy zastępy JRG Koło oraz zastępy OSP Ruszków Pierwszy i OSP Trzęśniew.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zabezpieczyli teren prowadzonych działań. Jak się okazało, w kolizji na remontowanym odcinku autostrady A2 brały udział trzy samochody osobowe marki: Volkswagen Passat, Peugeot 307 i Fiat Doblo oraz ciężarowa scania.

Pojazdami podróżowało łącznie 9 osób, które opuściły auta przed przybyciem jednostek straży pożarnej. Ratownicy odłączyli dopływ prądu od akumulatorów w uszkodzonych samochodach oraz udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy trzem poszkodowanym osobom i przekazali je przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. W działaniach brało udział 20 strażaków, którzy na miejscu kolizji pracowali godzinę i 17 minut.

Dochodzenie w sprawie przyczyny zdarzenia drogowego prowadzi KPP w Kole.

źródło i zdjęcia: KP PSP Koło

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here