17. Wielkopolski Turniej Muzyczny pod honorowym patronatem marszałka. W Kole zagrali uczniowie z wielkopolskich szkół

0
116

17. Wielkopolski Turniej Muzyczny pod patronatem honorowym marszałka województwa wielkopolskiego, Marka Woźniaka, odbył się w miniony piątek, 8 lutego, w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Karola Szymanowskiego w Kole. Turniej adresowany był do uczniów szkół muzycznych I stopnia z Wielkopolski, a jego uczestnicy prezentowali się w dwóch kategoriach: instrumentów dętych i zespołów kameralnych.

Do tegorocznej edycji zgłosiło się 40 solistów oraz 5 zespołów, którzy reprezentowali szkoły muzyczne z Koła, Kościana, Tarnowa Podgórnego, Słupcy, Pleszewa, Odolanowa, Poznania, Wolsztyna, Kępna, Turku, Konina i Nowego Tomyśla. Wykonawców oceniało jury w składzie: prof. Antoni Wierzbiński z Akademii Muzycznej w Łodzi, przewodniczący, prof. Konrad Boniński z Akademii Muzycznej w Łodzi i dr Maciej Łakomy z Akademii Muzycznej w Poznaniu. Organizatorami wydarzenia były Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz PSM I st. w Kole.

Ostatecznie, po wysłuchaniu wszystkich solistów i zespołów kameralnych, w kategorii instrumentów dętych drewnianych, komisja postanowiła przyznać wyróżnienia Otylii Polewskiej z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Szymanowskiego w Kole, Oldze Łusiewicz z Zespołu Szkół Muzycznych im. Apolinarego Szeluty w Słupcy oraz Mai Surmie z Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Tarnowie Podgórnym. Trzecia nagrodę, ex aequo, otrzymali: Michalina Walczak z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Szymanowskiego w Kole, Karolina Młynarczyk z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Odolanowie oraz Aleksander Nowak z Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Tarnowie Podgórnym. Druga nagroda, także ex aequo, powędrowała do Marty Rosińskiej z Zespołu Szkół Muzycznych im. Apolinarego Szeluty w Słupcy oraz Estery Gemby z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Ireny Pfeiffer w Wolsztynie. Pierwszą nagrodę sędziowie przyznali Weronice Szturmie z Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Tarnowie Podgórnym.

W kategorii instrumentów dętych blaszanych sędziowie wyróżnienia wręczyli Aleksandrowi Dycowi z Zespołu Szkół Muzycznych im. Apolinarego Szeluty w Słupcy, Małgorzacie Prentce z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Kurpińskiego w Poznaniu oraz Marii Kozicz z Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Tarnowie Podgórnym. Trzecią nagrodę, ex aequo, otrzymali Magdalena Kołodziejczak z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Szymanowskiego w Kole i Grzegorz Mruk z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Szymanowskiego w Kole. Druga powędrowała do Agaty Mizery z Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Tarnowie Podgórnym i Dawida Ratajczaka z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Witolda Lutosławskiego w Nowym Tomyślu, a pierwszą odebrał Damian Kołodziejczak z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Koninie.

Jurorzy, w kategorii zespołów kameralnych, wyróżnienie przyznali kwartetowi dętemu blaszanemu z Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Tarnowie Podgórnym. Trzecią nagrodę wręczyli zespołowi kameralnemu z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Szymanowskiego w Kole, drugą – triu z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. ks. dr. Józefa Surzyńskiego w Kościanie, a pierwszą – triu klarnetowemu z Samorządowej Szkoły Muzycznej I st. w Tarnowie Podgórnym.

Nagrody i wyróżnienia ufundowało Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here