17. raz kwestowali na renowację zabytkowych nagrobków [FOTO]

0
352

2 853 zł z kwesty prowadzonej przed cmentarzem parafialnym, 31 października, i 650 zł pozyskane od odwiedzających 1 listopada nekropolię ekumeniczną, to efekt 17. edycji kwesty zorganizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą. Zgromadzone środki przeznaczone zostaną na renowację historycznych i zabytkowych płyt nagrobnych i grobów.

W akcję, oprócz członków i sympatyków SPMKnW, włączyli się uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego, SP nr 2 w Kole oraz harcerze z Hufca ZHP Koło.

W historii zbiórek, najmniej najniższa kwota oscylowała w granicach 850 zł, natomiast najwięcej, ile udało się zebrać to ponad 4.000 zł. Warto też przypomnieć, że pod opieką Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą znajduje się 17 zabytkowych nagrobków, o które członkowie organizacji dbają i opiekują się na bieżąco. Dotychczas natomiast renowacji poddano 8 z nich. Ponadto kolskie stowarzyszenie, kilka lat temu, włączyło się w budowę zbiorowej mogiły ofiar nalotu zlokalizowanej na cmentarzu parafialnym przy ulicy Poniatowskiego. Na ten cel przekazało 6.000 zł, czyli 10 procent wartości tej inwestycji.

Czytaj także: Kwesta przy kolskich cmentarzach już siedemnasty raz!

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here