Nastoletni motocyklista uderzył w zaparkowany samochód

0
327

17-letni motocyklista, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego wpadł w poślizg i uderzył w tył zaparkowanego samochodu osobowego marki Renault. Dwaj kolscy policjanci, będąc w czasie wolnym od służby, pospieszyli z pomocą rannemu motocykliście, który doznał obrażeń ciała i nieprzytomny leżał na jezdni. Funkcjonariusze natychmiast udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy, wezwali służby medyczne oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

Do zdarzenia doszło wczoraj, tj. 26 kwietnia br., około godz. 14.30, w Kole, na ulicy Wojciechowskiego. Kierujący motocyklem marki Yamaha, 17-letni mieszkaniec gminy Koło, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i w wyniku poślizgu uderzył w tył zaparkowanego samochodu osobowego marki Renault. Młody motocyklista z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 17-latek był trzeźwy. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśni prowadzone postępowanie postępowanie przez Komendę Powiatową Policji w Kole pod nadzorem Prokuratury Rejonowej.

W chwili, gdy doszło do zdarzenia, w pobliżu znajdowali się dwaj funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kole, którzy po zakończonej służbie wracali do swoich domów. Gdy usłyszeli trzask rozbijającego się pojazdu, zaniepokojeni natychmiast udali się w kierunku dochodzących odgłosów. Po przybyciu na miejsce zastali leżącego na jezdni motocyklistę, przewrócony motocykl oraz uszkodzony tył zaparkowanego samochodu osobowego. Widząc realne zagrożenie dla życia i zdrowia uczestnika wypadku drogowego, policjanci niezwłocznie wezwali służby medyczne, sprawdzili funkcje życiowe poszkodowanego mężczyzny, który po chwili odzyskał przytomność oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu patrolu Wydziału Ruchu Drogowego. Ich postawa i szybka reakcja spowodowała, że osoba poszkodowana w wypadku drogowym w bezpieczny sposób oczekiwała na przyjazd służb medycznych.

źródło i zdjęcie: KPP w Kole