150 tytułów, w ramach akcji „Książki dla Domów Pomocy Społecznej”, trafiło do kolskiego DPS-u

0
129

Z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego wszystkie biblioteki pedagogiczne w województwie zorganizowały zbiórkę książek, gier planszowych, filmów i słuchowisk dla pensjonariuszy domów pomocy społecznej. Centrum Doskonalenia Nauczycieli Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Koninie filia w Kole także wzięła udział w tej akcji. Na ogłoszenie odpowiedzieli czytelnicy, bibliotekarze z zaprzyjaźnionych szkół. Pracownikom placówki udało się zebrać 150 tytułów książek, głównie literatury pięknej, powieści historycznych, literatury popularno-naukowej o tematyce przyrodniczej, podróżniczej i psychologicznej.

Przekazanie zebranych materiałów na rzecz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Kole przy ul. Poniatowskiego 21 nastąpiło dziś, tj. 15 maja 2018 r. Zaangażowani w akcję bibliotekarze mają nadzieję, że zebrana literatura pozwoli ciekawie spędzać czas oraz wpłynie na integrację i aktywizację mieszkańców placówki.

źródło i zdjęcie: CDN Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Koninie Filia w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here