Koło pozyskało prawie 1,2 mln zł na projekt promocji przedsiębiorczości

0
142
projekt promocji przedsiębiorczości

Koło otrzymało z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu decyzję o przyznaniu środków unijnych w kwocie 1 194 250 zł. Przeznaczy się je na projekt promocji przedsiębiorczości. Środki pochodzą z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Zgłoszony został projekt promocji przedsiębiorczości przez burmistrza. „Zwiększenie międzynarodowej rangi gospodarczej Regionu Wielkopolskiego poprzez działania prowadzone w zakresie promocji gospodarczej regionu przez Gminę Miejską Koło”.

W najbliższych dniach burmistrz Krzysztof Witkowski, wystąpi do Rady Miejskiej w Kole o przyjęcie tych środków do uchwały budżetowej. Musi również zadbać o zabezpieczenie wkładu własnego i podpisanie stosownej umowy.

Pozyskane fundusze posłużą do realizacji kampanii promocyjno-informacyjnej oraz organizacji licznych wydarzeń medialnych. Projekt ma służyć promocji lokalnych i regionalnych przedsiębiorstw, co przełoży się na promocję naszego regionu.

Przedsiębiorcy z branż turystycznej, rolno-spożywczej, produkcyjnej i budowlanej będą brać udział w targach krajowych o charakterze międzynarodowym. Tam będą mogli prezentować swą ofertę, jak również pozyskiwać kontrahentów. Dodatkowo nawiązywać kontakty biznesowe i wymieniać się doświadczeniami. W planach są też misje gospodarcze, nastawione na zagraniczne kontakty biznesowe, w których uczestniczyć będą przedstawiciele miast partnerskich i kraje współpracujące ze stowarzyszeniami z naszego terenu. – Rozpoczniemy promocję regionu w mediach ogólnopolskich. Jestem pełen nadziei, że te działania nie tylko wesprą naszą przedsiębiorczość, ale przyczynią się do pozyskania nowych inwestorów, a w konsekwencji rozwoju miasta powiedział burmistrz Krzysztof Witkowski.

źródło: Urząd Miejski w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here