100. urodziny mieszkanki Rzuchowa w gminie Dąbie

0
63

Setne urodziny obchodziła mieszkanka Rzuchowa w gminie Dąbie pani Zofia Pchła. Podczas wizyty, którą dostojnej jubilatce złożyli burmistrz Dąbia Tomasz Ludwicki, radny Tadeusz Chwiałkowski oraz sołtys wsi Rzuchów Kazimierz Biliński, padło wiele serdecznych życzeń dalszych lat w zdrowiu i miłości najbliższych. Włodarz pogratulował pani Zofii pięknego, sędziwego wieku i odczytał list gratulacyjny od premiera Mateusza Morawieckiego.

Pani Zofia należy do pokolenia doświadczonego dramatycznymi wydarzeniami historii Polski. Często wspomina dawne czasy oraz młodość. Bardzo lubiła robótki ręczne. Jej pasją było wyszywanie i robienie na drutach, toteż chętnie angażowała się w haftowanie szat liturgicznych księży z parafii w Chełmnie. Dużo podróżowała, a w wolnych chwilach lubiła czytać książki.

Dostojna jubilatka ma siedmioro dzieci. Doczekała się także dziewięciorga wnucząt i siedmiorga prawnucząt. Nie ukrywa dumy, że kilkoro z nich osiedliło się za granicą. Jej receptą na długowieczność jest ciężka praca.

źródło i zdjęcie: Urząd Miejski w Dąbiu

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here