100 balonów na 100-lecie niepodległości. Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka z patriotycznym akcentem [FOTO]

0
325

Po raz piąty, z inicjatywy Stowarzyszenia babiak21, w Babiaku odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. W tym roku główny organizator, któremu pomagali sołtys i rada sołecka, Przedszkole Samorządowe wraz z radą rodziców, Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna oraz lokalny samorząd, plenerową zabawę połączył z uczczeniem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Bardzo wiele atrakcji dla uczestników festynu rodzinnego w Babiaku przygotowali jego organizatorzy. W tej formie impreza z okazji Dnia Dziecka odbyła się po raz piąty, i trzeba przyznać, była udana. Uczestnikom sprzyjała także słoneczna pogoda, która tylko przez chwilę wywołała małe obawy, ale ostatecznie – w przeciwieństwie do mieszkańców Koła, którzy byli świadkami gradowej burzy – okazała się łaskawa.

Była więc okazja, by ze wszystkich propozycji wybrać te, które najbardziej przypadły do gustu. A było ich wiele: występy wokalne młodych utalentowanych lokalnych artystów, zabawy i animacje z Myszkami Miki i Mini, pląsy między mydlanymi bańkami, konkursy z nagrodami, sportowa rywalizacja w różnych konkurencjach na boisku, szaleństwa w parku dmuchanych zamków i zjeżdżalni, pokaz karate, przejażdżki na kucyku i fotobudka, w której można było pozować do wesołych, pamiątkowych zdjęć. Maluchy – dzięki obecności mundurowych – mogły z bliska przyjrzeć się policyjnym i strażackim wozom oraz sprzętowi wojskowemu. Chętni mogli też wykonać sobie wyjątkowy, bajkowy makijaż, a potem pójść na ufundowane przez organizatorów lody.

W tym roku – z okazji obchodzonego jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – familijny piknik zawierał patriotyczny akcent. Było nim wypuszczenie 100 białych i czerwonych balonów, które malowniczo poszybowały w niebo, przypominając wszystkim, że o historii narodu należy pamiętać przy każdej okazji.

Poniżej galeria zdjęć z wydarzenia. Zachęcamy do ich obejrzenia.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here